DESIGN INFORMACÍ - Principy grafického návrhu reportů a dashboardů

Pro správný design reportů a dashboardů je důležité vědět, jak lidé vnímají nebo jak funguje zrakové vyhledávání. Naučíte se navrhovat reporty tak, aby v nich uživatelé rychle našli důležité informace a vnímali souvislosti.

Co se na školení naučíte

 • Proč se zabývat designem informací
 • Základy kognitivní psychologie aplikovatelné na reporting
 • Jak nemanipulovat grafy
 • Definovat ukazatele, které má smysl analyzovat a vizualizovat
 • Zásady dobré praxe při tvorbě vizuálů obecně
 • Zásady designu (kontingenčních) tabulek
 • Zásady výběru správného typu grafu pro konkrétní zadání a typ dat
 • Jak přistupovat k různým typům kategorií
 • Jak podporovat srovnávání dat, hledání závislostí a trendů
 • Jak pracovat s barevnou paletou
 • Jaké existují alternativy k často používaným, ale neefektivním vizualizacím
 • Jak zamezit chybné interpretaci při prezentaci informací

Školení je určeno pro

 • Pracovníky controllingu a financí zodpovědné za tvorbu reportů
 • Vývojáře reportů a dashboardů z oddělení IT a Business Intelligence
 • Datové analytiky marketingu, obchodu, logistiky nebo back-office

Cena školení

 • 35.000 Kč + DPH /za celou školenou skupinu (max. 12 osob)

Rezervovat školení

1 den seminář a workshop

Zdeněk Chadima

Zdeněk je certifikovaný konzultant a specialista na Cognos a Business Intelligence s mnohaletou zkušeností ve vývoji reportingových řešení. Pracoval na projektech v České spořitelně, Komerční bance, DHL, Nokia, RWE, AVG a dalších.

Co o nás říkají naši klienti

Rado Smolka Podnikatel

Na letnú BI akadémiu som prišiel ako online analytik, aby som porozumel agilnému prístupu práci s veľkými dátami a ich vizualizácii. Jakub je človek s obrovskými skúsenosťami, ktoré ale vedel podať ďalej čo pri kurzoch nebýva vždy samozrejmé. Okrem toho som na kurze stretol ľudí pracujúcich pre veľké domáce aj zahraničné firmy, z ktorých každý riešil úplne unikátne problémy, a tak som sa vždy dozvedel viac aj ja. Určite odporúčam.

Martin Křivánek HR Analyst, Human Resources, PIERBURG s.r.o.

Účastníkům se líbily nové trendy v designu informací. Výhodou tohoto školení je skutečnost, že praktické dopady jsou ihned vidět. Já osobně jsem změnil jeden z našich HR reportů a hned jsem měl pozitivní zpětnou vazbu od jednatele společnosti.

Martin Tesař Manager, Customer Life Cycle Management, E.ON Energie, a.s.

Kolegové byli ze školení nadšení. Informace padly na plodnou půdu a moooc děkujeme Jakubovi že si našel čas a přijel na jih Čech se podělit o své praktické zkušenosti. Skvěle připravená prezentace a úžasně podaná.

Ing. Dagmar Lacinová Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

Školení bylo přesně podle očekávání, průnik soft kognitivního vnímání pozadí jako podklad toho, jak směrovat report. Obsah, forma i školitel na profi úrovni. Úhly pohledu i šíře záběru byly originální. Každý z účastníků si dokázal nalézt něco svého, něco co určitě využije při své práci.

Maryška Miloš Head of Department, Business Processes and IT Solutions, VIG RE zajišťovna, a.s.

Od školení jsem měl velmi vysoká očekávání a ta byla zcela naplněna nejen samotným obsahem, ale zejména přístupem Jakuba Holubce jak k předání svých rozsáhlých znalostí, tak i snaze je předat v co nejvíce srozumitelné a zapamatovatelné formě. Velmi oceňuji množství příkladů, na kterých teoretickou část vysvětloval a v případě navazujícího kurzu množství příkladů, kterými jsme se museli sami prokousat. Na těchto příkladech bylo velmi důležité, že jsme si vzájemně museli naše příklady obhájit a zhodnotit, tedy jsme sami přicházeli na to co je či není správně. Co je důležité zmínit, tak na našem školení byly dvě zcela nesourodé skupiny posluchačů – analytici/vývojáři z IT a lidé z controllingu. Spokojenost se školením byla v obou týmech, což je s ohledem na rozmanitost rolí znakem kvality školení a zkušenosti lektora.

Štěpán Doležel SS&O Finance, KBC Group Czech Branch

BI Akademie nám otevřela oči v různých pohledech na BI a reporting. Profesionalita prvotní komunikace byla doplněna bohatými zkušenostmi lektora na školením samotném, které splnilo naše vysoké očekávání. Vřele doporučujeme!

Ing. Libor Daněk Analytik ICT, Ústav výpočetní techniky

Absolvoval jsem dvoudenní školení Petra Koláře a musím říct, že bylo velice příjemné a profesionální. Naučil jsem se prakticky všechny základní věci, které k reportingu v Power BI budu potřebovat. Organizace školení byla bez chybičky a atmosféra byla příjemná. Školící materiály jsou velmi dobré kvality a také zkušenosti lektora, který dělá tyto aplikace už léta. Umí tím pádem poradit i se složitějšími věcmi.

Ze školení si odnesete i pěkné příklady na vstupní data. Takže se po školení dají věci pěkně opakovat. To považuji také za velice šikovné. Nabídce má společnost také čtyřdenní školení, které se ještě více zabývá pokročilými technikami a problematikou administrace. Takže lze tímto směrem navazovat na úvodní kurz.

Ondřej Hruška Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p. o.

Školení mělo přiměřený teoretický úvod, mnoho příkladů z praxe, aktivní zapojení účastníků a zkušený a sympatický lektor. Takto mají vypadat školení s touto tematikou.