AnalyticFest

Během tohoto jednodenního analytického maratonu účastníci využijí znalosti a praktické dovednosti, které získali v rámci komplexního vzdělávacího programu Datové akademie. Budou tak mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si, jak v praxi probíhá reálný analytický projekt od business zadání až po předání funkčního řešení zadavateli, to vše pod vedením zkušených mentorů. Nebude to procházka růžovým sadem, ale právě taková je praxe.

Tento intenzivní workshop plný analytických výzev slouží především jako motivátor. Přináší prostor pro zdokonalení dovedností potřebných pro úspěšné řešení analytických projektů v každodenní praxi a příležitost osvojit si nejnovější postupy a trendy v oblasti datové analýzy, současně také získat cennou zpětnou vazbu od odborníků na poli Business Intelligence.

Co se naučí?

 • Během jediného dne si vyzkouší reálný analytický projekt od zadání přes business analýzu, návrh, vývoj až po prezentaci řešení a akceptaci zadavatelem.
 • V týmech složených z účastníků si zvolí cestu, která je baví nebo zajímá. Během Level UP AnalyticFestu se budou moci stát Business analytikem / manažerem, ETL developerem, nebo vývojářem reportů.
 • Posílí nejen týmového ducha, ale i týmové dovednosti.
 • Seznámí se s mentory – experty, kteří se mnoho let věnují různým oborům Business Intelligence.
 • Poznají postupy a technologie, které se využívají v praxi.

Co účastníky čeká?

Během jediného si projdou všemi etapami reálného analytického projektu a nebudou na to sami; stanou se součástí jednoho z pěti realizačních týmů. Všichni členové týmu společně pokryjí znalosti potřebné pro splnění zadání a pokud budou potřebovat v kterékoli fázi úkolu konzultaci či pomoc, budou jim k dispozici zkušení mentoři.

Data

 • Na základě business zadání budou hledat správná data pro svůj projekt.
 • Datové zdroje si budou muset náležitě připravit pomocí ETL procedur.

Business analýza

 • Stěžejní disciplínou v rámci celého Level UP AnalyticFestu bude komunikace.
 • V této fázi bude zásadní se přesvědčit, že porozuměli zadání a předávají tak kvalitní požadavky na vývoj samotného řešení.

Analytické myšlení

 • Využijí i své analytické schopnosti. Mezi daty budou hledat souvislosti a nalézat informace, které tým dovedou k cíli.
 • A pokud jim některá podpůrná data budou chybět, navrhnou alternativní řešení nebo chybějící data doplní například z externích zdrojů.

Návrh a design reportingu

 • Pro úspěšnou prezentaci výsledku se rozhodně vyplatí znát principy pro správný design reportů a dashboardů.
 • Úkolem bude prezentovat řešení pomocí srozumitelného reportu, který jde k podstatě a navádí pozornost na splněné zadání.

Týmové role a technologie

Projekt je vždy týmová spolupráce a každý z členů týmu do něj přináší jiný pohled a schopnosti. Tak tomu bude i na Level UP AnalyticFestu. Účastníci nemusí znát vše, vyberou si jednu z rolí Business Analytika / manažera, ETL developera nebo designéra reportů! Program akce bude pro každou z rolí „ušitý na míru“ . Pokrytí všech tří rolí v každém z týmů je pro splnění zadání nutností.

01

Business analytik / manažer

Dá projektu duši a dohlédne na jeho realizaci.

Pomocí efektivní komunikace se naučí propojit svět vývoje a obchodu. Zajistí, aby tým dodal požadované a smysluplné řešení. Dohlédne na vývoj a následně odprezentuje výsledek tak, aby si ho zadavatel zamiloval.

02

Najde a připraví potřebná data, která budou páteří celého řešení

Najde a připraví potřebná data, která budou páteří celého řešení.

Jeho úkolem bude kompletní příprava data setu, tedy napojení, čištění, transformace a provázání dat. Předpokládá se základní znalost SQL.

03

Osvojí si nové technologie a dodá funkční řešení.

Osvojí si nové technologie a dodá funkční řešení.

Vyzkouší si zásady dobré praxe při tvorbě vizuálů a dodá během jediného dne reálné řešení a funkční design podle požadavků businessu.

Mentoři AnalyticFestu

Daniel Hrdý DWH architekt a ETL developer dolphin consulting a.s.

Dan působí u dolphin consulting na pozici BI konzultanta. Přestože nyní se zaměřuje především na návrh databází a práci s datovými sklady, vyzkoušel si i roli datového analytika a designéra Power BI reportů, například v Raiffeisenbank. Kromě toho se zabývá data science úlohami nebo open source intelligence.

Petr Kolář Senior BI konzultant, designér reportů a lektor BI akademie dolphin consulting a.s.

Chci se dozvědět více o AnalyticFestu